20170306091453

“У Хмельницькому відсутнє місце для велодоріжок!”

Саме ці слова ми постійно чуємо від «дорожників», архітектури, містобудування, що у Хмельницькому автомобільний колапс, важкий стан авто розв’язок… На пропозиції щодо розміщення велодоріжок/велосмуг чуємо постійно: «Необхідно розширювати дороги та створювати нові паркувальні місця», тобто створювати сприятливі умови для ще більшого перевантаження міста автотранспортом. Як показує практика великих міст – це абсолютно неправильний підхід до вирішення проблем із заторами в місті. Проблемою є нераціональне використання того простору, що вже існує.
На фото приклад звичайної вулиці одного з районів міста. Таких вулиць багато. Вільні смуги по обох боках дороги складають не менше 1-го метра. У англійській мові навіть існує термін “sneckdown” (снекдаун) – це коли з-за снігу чи бруду видно, скільки місця не використовують машини в місті. І чому б їх не віддати для велосипедистів?

2017030609140520170306091453

На розгляд міської влади подано «Програму розвитку велоінфраструктури м. Хмельницького на 2017 – 2025 роки». Вона була розроблена вело спільнотою, із врахуванням багатьох нюансів міста. Маємо сподівання, що на сесії, буде прийнята у повному обсязі.

2 коментарів

  • Як мешканець мiста Хмельницького, звертаюсь до мiськоi Влади з проханням почати дiйсно, щось зробити для потреби мiстян. Люди якi користуються велосипедами для пересування по мiсту, також повиннi мати якiсь права i комфортнi умови для цього. Тим бiльше, що велосипедистiв з кожним роком бiльше, а умов для пересування абсолютно нема. Маю надiю, що будуть змiни на краше.

    • Перші кроки вже зроблено – будівництво доріжки на набережній практично завершено. Сподіваємось після прийняття програми розвитку будуть виділені потрібні кошти та піде робота.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *