Правила поведінки у велопокатушці

  1. Мета покатушки – катання із задоволенням. Захід некомерційний і проходить на громадських засадах. Катаючись разом, всі розуміють, що крім взаємоповаги і доброго ставлення, ніхто нікому нічого не винен, не зобов’язаний і відповідальності не несе. У покатушці всі рівні, але останнє рішення все одно за організатором (в разі спірних моментів).
  2. Ми їдемо у покатушку для того щоб активно відпочити, отримати трохи фітнес-навантаження, проїхати спокійно і з задоволенням (це ж не спортивний захід). Іноді темп трохи швидше, іноді трохи повільніше. Якщо планується швидкий темп або повільно-прогулянковий (а буває і то і то), то про це заздалегідь пишеться в оголошенні. Покриття в покатушці буває найрізноманітніше, але завжди “проїзжабельне” на велосипеді. Якщо планується брід / болотінг і т.д., то про це буде написано в оголошенні. Зрідка маршрут може містити в собі незаплановані сюрпризи – брід, болотінг, азимут по лісі, але в незначних кількостях. Основна мета покатушки – отримання задоволення від катання.
  3. Темп покатушки розмірений, намагаємося нікуди не поспішати без необхідності. Зі старту їдемо повільно, щоб розім’ятися, а до фінішу підкочує спокійно, щоб зам’ятся (іноді доводиться поспішати, наприклад, на електричку). В цілому у покатушки є маршрут, графік і розклад – намагаємося не відхилятися. Іноді цього не буває – тоді як вийде.
  4. Шолом на голові – завжди спірний пункт правил. Наша думка – голову потрібно захищати шоломом. У покатушці ми раді вітати людей, які думають про свою голову і її захист. Тому ми наполегливо просимо приїжджати на покатушку, одягнувши шолом. На жаль, без шолома на голові, ми не можемо допустити учасника до покатушки (якщо в оголошенні не вказано інше – іноді проводяться покатушки без шоломів).
  5. Приїжджаючи на покатушку, учасник повинен бути самостійний і самодостатній – про всяк випадок у нього повинні бути з собою карта (ін. засоби навігації), рем. набір (камера / латки, справний велосипед обладнаний згідно ПДР, їжа (магазинів може і не бути)), вода, гроші та ін. Покатушка – це поїздка підготовлених самостійних людей, які готові піклуватися про себе самі у всіх питаннях.
    “Відстібання” – зрідка трапляється, що учасник покатушки не тримає темп, постійно відстає або не до кінця адекватний / порушує правила / поводиться небезпечно для оточуючих – в такому випадку з ним (ввічливо) прощаються, попередньо впевнившись, що з ним все добре.
  6. Іноді буває так, що учасник покатушки вирішує поїхати додому (справи відкликали, втомився і т.д.), тоді потрібно спочатку попередити організатора, тому що група нікого не кидає посеред лісу / болота і буде шукати “пропажу”. На випадок покидання покатушки завжди потрібно думати про п.5.
  7. Вживання усього, що міцніше квасу, безпосередньо ДО або під час покатушки ЗАБОРОНЕНО!

 

Ці правила обов’язкові до виконання учасниками покатушки, але не є вичерпними! Організатор може вносити свої коррективи / вимоги до учасників, але вони не повинні суперечити правилам!

rules