img_8855

Першій велодоріжці у Хмельницькому бути!

У Хмельницькому велоактивісти розпочали підготовку до створення першої велодоріжки ще на початку 2016 року. Цьому сприяло нове керівництво міста, яке зацікавлене у розвитку велоінфраструктури. За цей час ми провели круглий стіл для створення “Концепції розвитку велоінфраструктури в Хмельницькому“, багато робочих зустрічей із представниками міської влади, профільних управлінь, інженерами-проектувальниками, підрядниками тощо. Одного з членів нашої громадської організації було призначено радником міського голови з питань розвитку велоінфраструктури. Але багато велоактивістів (та й не тільки) впродовж року запитували: “Чи будуть в Хмельницькому велодоріжки?!”. На що ми їм впевнено відповідали “Так!”.

Багато з того, що вже зроблено не помітно переважній більшості хмельничан, бо весь процес створення об’єкту інфраструктури досить затяжний і клопіткий. Все починається із цільового спрямування коштів з міського бюджету. Цього року нам вдалось це зробити лише у другому півріччі — при уточненні бюджету у серпні. На велодоріжку вздовж набережної (де зараз завершують реставрацію) виділили 609 тис.грн. Далі ж розпочався тривалий процес із виготовлення проектно-технічної документації, експертизи проекту, тендеру на виконання робіт. І ось, нарешті, фінішна пряма – стадія фактичного будівництва.

З початку цього тижня (17 жовтня) підрядник, ТОВ “Платінумбуд” розпочав будівництво велодоріжки на набережній та у парку ім. Чекмана. 18 жовтня вже розмітили межі велодоріжки згідно з проектом та розпочали земляні роботи. Будівництво обіцяють завершити до кінця року. Однак, якщо буде дуже несприятлива погода, то, можливо, деякі ділянки будуть завершувати на початку наступного року. Проте сподіваємось на теплу зиму та хорошу погоду.

Загальна довжина двох частин велодоріжки складатиме близько 900 метрів. (Перша частина – від вул. Кам’янецької до білого містка, друга – від білого містка по парку ім. Чекмана до станції прокату катамаранів.) Загальна ширина – 2,5 м, по 1,25 м на смугу. Покриття велодоріжки буде з бруківки, оскільки вона значно практичніша за асфальт, а коштує приблизно так само. Доріжку з бруківки в майбутньому легше буде ремонтувати чи вирівнювати через нерівномірне просідання грунту, ріст коріння дерев тощо. Бруківка буде сірого кольору, але також з плитки буде викладено розмежувальну смугу світлого кольору. Також перед велодоріжкою будуть встановлені дорожні знаки 4.12 “Доріжка для велосипедистів” та нанесена розмітка фарбою. Біля велодоріжок передбачили освітлення ліхтарями.

Наступного року велоспільнота планує і надалі розбудовувати веломережу: ця велодоріжка буде продовжена через парк ім. Чекмана і по вулиці Курчатова. Таким чином мікрорайон Гречани з’єднають з центром міста. Окрім того, вже скоро ми плануємо завершити роботу над “Концепцією розвитку велоінфрастуктури Хмельницького”, над якою зараз працюють активісти ГО “Критична маса”.

Якщо ви хочете допомогти нам у цій роботі (і не тільки цій) – ми готові спілкуватись, приймати нові цікаві ідеї. Наші контакти можна знайти на нашому сайті або ж соцмережах Facebook та VK

img_8843 img_8844 img_8846 img_8847 img_8849 img_8850 img_8851 img_8853 img_8854 img_8855

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *