Перевезення велосипедів залізничним транспортом

Перевезення велосипедів залізничним транспортом. Звернення до керівництва Укрзалізниці.

Члени нашої громадської організації «Критична Маса», як сотні або й тисячі інших велолюбителів по всій країні часто користуються залізничним транспортом, зокрема й у приміському сполученні. У пункті 34.8 Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України зазначено, що вартість перевезення велосипеду у потязі приміського сполучення складає половину вартості повного квитка. Проте, звертаючись до кас на вокзалах і станціях чи до кондукторів-контролерів у потягах, нам жодного разу не змогли оформити квиток для перевезення велосипеду. Причини відмов були різні, найпоширеніші з них: «Я не знаю як» та «В нас такого пункту для квитків немає». В деяких випадках нам пропонували придбати один повний квиток на 2 велосипеди, оформити це як перевезення багажу, але найчастіше – пропонували везти просто так, без оплати. Тобто, складається така ситуація, коли працівники «Укрзалізниці» не знають і не можуть оформити проїзний документ на перевезення велосипеду у потягах приміського сполучення. Від цього ПАТ «Укрзалізниця» недоотримує кошти за перевезення велосипедів в потягах приміського сполучення та не має статистики перевезень велосипедів. На нашу думку, статистика перевезень велосипедів у потягах приміського сполучення допоможе визначити найпопулярніші маршрути серед велосипедистів та, в подальшому, приймати рішення щодо обладнання вагонів потягів приміського сполучення спеціальними тримачами для велосипедів у вагоні. Громадська організація «Критична Маса» просить керівництво ПАТ «Укрзалізниця» вирішити ситуацію, що склалась шляхом:

 • включення пункту «Перевезення велосипеду» у список можливих варіантів придбання проїзного квитка у потяги приміського сполучення за тарифом згідно пункту 34.8 Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України;
 • додатковим інструктажем персоналу, відповідальним за продаж проїзних квитків у касах та в потягах щодо оплати перевезення велосипеду у потягах приміського сполучення;
 • вести детальну статистику перевезень велосипедів у потягах приміського сполучення та надавати її у вільний доступ на сайті ПАТ «Укрзалізниці» та/або в інших інформаційних ресурсах.

Дане звернення надіслано рекомендованим листом.

2 коментарів

 • ПРАВИЛА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВЕЛОСИПЕДА У ПОЇЗДІ
  Перевезення велосипедів у приміському сполученні
  Велосипед оформляється як багаж по категорії «Вантаж і тварини» та перевозиться у тамбурі поїзда або виділених для цього місцях з оплатою перевезення. Якщо велосипед провозиться в розібраному вигляді та його розміри не перевищують норму, перевезення не оплачується.
  Перевезення у поїзді далекого слідування
  Дозволяється безкоштовно перевозити при собі велосипед у розібраному та запакованому стані (не більше одного, без мотору) за рахунок норми ручної поклажі, яка не повинна перевищувати 36 кг та розмір якої за сумою трьох вимірів не перевищує 200 см. Ручна поклажа повинна вільно розміщуватись у вагонах на місцях, що призначені для її розміщення.
  Перевезення у багажному виділенні
  За перевезення у багажному вагоні велосипедів (з моторами і без моторів) плата стягується як за 20 кг вантажобагажу за кожний предмет. Якщо разом з велосипедом пред’являються інші речі, то всі вони повинні бути зважені разом і плата повинна оформлятись однією квитанцією за загальну вагу.
  Багаж приймається у багажне відділення, як правило, не раніше, ніж за добу до відправлення поїзда, з яким він має бути відправленим. При здачі багажу більш як за добу з пасажира стягується плата за послуги за зберігання багажу за кількість діб зберігання, крім однієї доби. При цьому неповна доба вважається повною.
  Пасажир на станції початкового відправлення або на шляху прямування може здати багаж до перевезення безпосередньо до багажного вагона поїзда, в якому він їде. Багаж в цьому випадку приймається приймачем-здавачем тільки до станції, відкритої для багажних операцій, без перевантаження на шляху прямування. Оплата за перевезення в цих випадках здійснюється при видаванні багажу. На підтвердження прийняття багажу відправнику видається ярлик встановленої форми, а до багажу прикріплюється талон ярлика.

  Посилання на Правила: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0310-07 (Розділ 15, пункти 15.1 та 15.5, розділ 10, пункт 10.12)

  • Так, ми звісно читали правила, але на заяву касиру що до перевезення велосипеду – реакції нуль. Вони НЕ знають як це взагалі провезти терміналом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *